Image

SÜMED ile Edirne Gezisi

Image

SÜMED ile Edirne Turu !

14-15 Nisan’da yanı başımızdaki tarihi şehir Edirne’ye gidiyoruz. 14 Nisan Cumartesi Edirne merkezde beş yıldızlı Margi Hotel'de Konaklama ( Çift kişilik odada kişi başı konaklama + Kahvaltı + Akşam Yemeği), ulaşım ve rehberlik hizmetleri dahil  fiyat 350 TL. Kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır. Gezi minimum 15 kişi katılım göstermesi durumunda gerçekleştirilecektir.

Lcv ve sorularınız için sumed@sumed.org.tr

Havale/EFT ile ödeme yapmak isteyenler için SÜMED IBAN: TR87 0004 6007 1388 8000 0667 14 (Açıklama kısmına İsim Soy isim ve bağış yazarak gönderilmesi gerekmektedir)

Gezi ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz;

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak rezervasyon sırasında acentelerden satın alınabilir. Satın alınan Müze Kartlar otobüs içerisinde rehberler tarafından adınıza yazılarak teslim edilir.

1.Gün / Dupnisa -İğneada - Beğendik  Köyü

Tur Hareket Noktaları:

07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07.30 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro Durağı

08.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İspark Otoparkı) hareketle (YOL VE HAVA DURUMUNA BAĞLI OLARAK DUPNİSA MAĞARASI’ NA GİDİLECEKTİR.) Longoz ormanlarının içinden yolculuk yapacağımız DUPNİSA (İblisima) Mağarasına hareket ediyoruz. ( KIŞ AYLARINDA YARASALARIN ÜREME DÖNEMİ OLDUĞU İÇİN SADECE KURU MAĞARA BÖLÜMÜ GEZİLEBİLMEKTEDİR. ) Dupnisa mağarası içinden nehir geçen 3200 metrelik galerisiyle eşsiz güzellikte el değmemiş sarkık ve dikikleriyle her bölgeden gezginlere, kampçılara ve turizme hizmet veriyor. Mağara ağzından yukarıya gürgen ve palamut ağaçlarıyla kaplı yamaçtan tırmanarak yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüşle mağaraya geliniyor. Sığınak olarak kullanılabilirliği incelenmiş mağara, ağzından çıkan ağaçların yanına basamaklı ahşap merdivenden galeriye iniliyor. Mağarayı gezdikten sonra Trakya'nın önemli doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada‘ya ulaşıyoruz ve daha sonra harap, yıkılmış kalesi içinde odunculuk ve balıkçılıkla geçinen Rumların yaşadığı evleri görüp İğneada limanına gidiyoruz. Ardından fotoğraf çekmeye elverişli manzarasından ve eşsiz temiz havasından yararlanıyoruz. Son olarak; Bölgedeki Bulgaristan sınırına en yakın köy olan Beğendik Köyüne ulaşıyoruz ve buradan sınırın öbür tarafında olan Rezova köyünü uzaktan görmemizin sonrasında Edirne merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere Edirne merkeze doğru hareket ediyoruz. Ardından otelimize yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Diğer Detaylar:

>Kahvaltı: Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA

>Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest olarak alınıyor.

>Akşam yemeği : Tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

>Konaklama: Margi Otel 

>Mola yerleri: Karbey Dinlenme Tesisi

>Güzergah: Silivri, Lüleburgaz, Pınarhisar, Demirköy, İğneada, Kırklareli, Edirne / Toplam Mesafe: 416 KM

2.Gün / Edirne - II. Beyazid Külliyesi - Sağlık Müzesi – Selimiye Camii – Üç Şerefeli Camii – Meriç Nehri

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan EDİRNE’ye varış. Sonrasında 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan KARAAĞAÇ GEZİSİ - TARİHİ MERİÇ KÖPRÜSÜ - LOZAN ANITI - TREN İSTASYONU gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Askeri Mimari örneği Bucuktepe Tabyasında ŞÜKRÜ PAŞA ANITI - BALKAN SAVAŞI MÜZESİ - SIRP SINDIĞI SAVAŞI MÜZESİ - SARAY İÇİ GEZİSİ - TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞ MEYDANI - ADALET KASRI - FATİH ve SARAY KÖPRÜLERİ gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve BABÜSSADE, SARAY MUTFAKLARI, CİHANNUMA KASRI - KUM KASRI ve HAMAMI - BALKAN ŞEHİTLİĞİ’ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ - ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ - Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği SELİMİYE CAMİİ ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Badem ezmesi alışverişimizi yapmak üzere Keçecizade Şekerleme Mağazasını ve Edirne Peyniri alışverişi yapmak üzere Yazıcı Peynir Mağazası gezimizin ardından Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz. İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyor.

Diğer Detaylar:

>Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

>Öğle yemeği: Köfteci Osman Ciğer Veya Köfte Menü 1 Porsiyon Köfte veya Ciğer ½ Salata Acı Sos Ayran Tatlı - EXTRA

>Akşam yemeği : Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA

>Güzergah: Edirne, Lüleburgaz, Silivri, İstanbul / Toplam Mesafe: 239 KM

06.3

SÜMED ile Edirne (Konaklama + Ulaşım)
Public
₺ 350.00
Saturday, April 14, 2018 07:00 - Sunday, April 15, 2018 21:00
Loading